Za tajemstvím skotské Vysočiny 01.06. - 06.06.2021

Blair Castle

Za tajemstvím skotské Vysočiny 01.06. - 06.06.2021

Tento zájezd vás zavede na nejzajímavější místa ve Skotsku.SLUŽBY Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 24990 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
zavazadlo k odbavení do 15 Kg Volno 1550 Kč
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 420 Kč
Pokoj 1/1 Volno 5490 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách. Přílet do  Edinburghu kolem poledne. Odpoledne prohlídka Edinburghu - Královská míle, edinburský hrad aj.  Ubytování v hotelu v Edinburghu.
2. den:  Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace - kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli? Poté zamíříte do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis. Večer ubytování v oblasti Fort William.
3. den: Ráno se zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Přejedete k jezeru Loch Ness, kde  se zastavíte  u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Pokračovat budete návštěvou palírny Glen Ord. Odtud pak zamíříme dále do města Inverness.
4. den:  V průběhu dne průjezd centrální částí Skotské Vysočiny. Postupně navštívíte nebo se zastavíte  u těchto objektů a památek:  Blair Castle, hrad vévody z Athollu. PITLOCHRY, prohlédnete si  vodní elektrárnu, kde budeme pozorovat systém, kterým lososi "táhnou" do přehrady.  Perth - Scone Palace, místo korunovace skotských králů.  Nocleh v oblasti Perthu.
5. den:  Ráno vyrazíte do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Dále  zastávka v Dumferline - historickém skotském městě (katedrála, královský palác). Přes Forth Bridge se vrátíte do oblasti Edinburghu a na letiště. Odlet z Edinburghu v podvečerních hodinách.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava z Prahy do Edinburghu a zpět
 • příruční zavazadlo (40x20x25 cm)
 • doprava minibusem po Skotsku
 • 4x nocleh
 • 4x snídaně
 • služby průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • zavazadlo k odbavení 
 • komplexní pojištění
 • vstupy do objektů
POZNÁMKY

vstupné (orientačně): Edinburgský hrad - 16 GBP, hrad Stirling - 12 GBP, Wallace Monument - 9 GBP, hrad St. Andrews + kostel a věž, hrad a muzeum 8 GB, Urquhard Castle 7 GBP,  

Letenky: leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu zajištuje nízkonákladový dopravce. Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.


FOTOGALERIE

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II