Inveraray Castle

Inveraray Castle

Inveraray Castle

Ve městě Inveraray stojí zámek slavného skotského klanu Campbellů. Zámek Inveraray je výsledek cílevědomého plánu, který započal Archibald Campbell, který nastoupil v roce 1743 jako 3. vévoda z Argyllu.

Staré město, které obklopovalo zchátralý hrad z 15. století, bylo odstraněno aby se získalo místo k vytvoření nových staveb obklopených parky, zahradami a cestami. Hlavní struktura byla dokončena do roku 1758, ale 3. vévoda, který umřel v roce 1761, nemohl zabrat hrad. Práce byla ukončena až u následujícího 5. vévody, který rozhodl dokončit rozdělanou práci. Hlavní práce na hradu byly skončeny do roku 1790. Nyní je hrad Inveraray domovem 12. vévody z Argyllu a jeho rodiny.

Světlo zlacených svícnů se odráží v broušených historických zrcadlech. Je tady oblíbený fortel stařičkého vévody z Argyllu, rozviklaný spinet vévodkyně, sbírka modrobílého porcelánu, ztyřelá tropická helma a indiánská dýmka míru jednoho z velmi dobrodružných Campbellů a také bačkůrky téhož vévody z kojeneckého věku. Od podlahy ke stropu se větví parádní rodokmen klanu. Podobá se košatému stromu, co lísteček, to jméno a letopočet. Zatímco dole u naleštěných parket se skví rok 1294, tam nahoře u stropu defilují jména nejnovějších ratolestí rodu s letošním ročníkem narození. Vitrína se současnými fotografiemi Campbellů má kolem sebe stále plno zvědavců. Snímky ukazují, že modro-zeleno-černě kostkovaný campbellovský kilt dosud nevyhynul. Pánové jej hrdě oblékají při každé slavnostní příležitosti doma i v cizině, zatímco partnerky mají na sobě šaty podle poslední módy.

FOTOGALERIE

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
  • tel.: (+ 420) 312522702
  • mob.: (+ 420) 604255018
  • e-mail: info@slantour.cz
  • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
  • Rozloha: 78,772 km2
  • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
  • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
  • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
  • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
  • Hlava Státu: Queen Elizabeth II