Skotsko - Grand tour, letecky a s výletem na Orkneye 20.08. - 26.08.2025

Eilean Donan, středověký hrad

Skotsko - Grand tour, letecky a s výletem na Orkneye 20.08. - 26.08.2025

Skotsko bez kompromisů!

V rámci tohoto zájezdu vám chceme představit  nejatraktivnější místa, památky i turistické zajímavosti Skotska.
Vedle obvyklých turistických hitů jako je královský Edinburgh, jezero Loch Ness či půvabné Glencoe vám nabídneme i místa a události, které obvykle v nabídkách jiných zájezdů nenajdete: Navštívíte proslulý festival Military Tattoo, uvidíte vlak Harryho Pottera, nahlédnete do Ztraceného údolí a poznáte i vzdálené tajemné souostroví  Orkneye.


SLUŽBY Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 39990 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 12990 Kč
palubní zavazadlo do 10 Kg Volno 1350 Kč
zavazadlo k odbavení do 15 Kg Volno 2190 Kč
Komplexní pojištění Volno 840 Kč
balíček vstupenek RSGUS Volno 2200 Kč
Balíček vstupenek RSGUS - dospělý 65+ Volno 1890 Kč
Balíček vstupenek RSGUS - dítě (do 15 let) Volno 1200 Kč
výlet Orkneye Volno 1990 Kč
Military Tattoo sektor 17 Volno 1600 Kč
Military Tattoo sektor 1 Volno 2500 Kč
Military Tattoo sektor 3, 4, 13, 14 Volno 3200 Kč
Military Tattoo sektor 7, 10 Volno 4500 Kč
Military Tattoo sektor 8, 9 Volno 8300 Kč

POPIS ZÁJEZDU

S ohledem na podmínky vstupů do některých objektů ve Skotsku doporučujeme objednat některé vstupenky a časové rezervace předem. Nabízíme balíček vstupenek "RSGUS", který zahrnuje vstup do těchto objektů:

- Kaple Rosslyn

- Hrad Stirling

- Palírna whisky Glen Ord

- Hrad Urquahart u jezera Loch ness 

- Skara Bree (součást celodenního výletu Orkneye)

Děti - každý objekt má podmínky vstupů pro děti různý:
děti (do 17 let) kaple Rosslyn
děti (7-15 let) Hrad Stirling
děti (8-17 let) Palírna
děti (7-15 let) Hrad Urquahart
děti (7-15 let) Skara Bree 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách (předběžně 09:40 - 11:00). Přílet do  Edinburghu kolem poledne.  Dále odpoledne zastávka u Rosslyn Chapel - krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda).  Dále zamíříme do královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Pozdě večer návrat na ubytování.

Večer ubytování v hotelu v oblasti Edinburghu.


2. den: Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace (kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli?). Poté zamíříme do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Naše trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Čeká nás nenáročná turistická vycházka v oblasti Glencoe. Nezapomeňte na vhodnou turistickou obuv a oděv! Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis

Večer ubytování v oblasti Fort William.

3. den: Ráno se vydáme z městečka Fort William k proslulému Glenfinnanskému  viaduktu, kde budete moci spatřit  i slavný vlak Harryho Pottera. Při této cestě se také zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Dále krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii.  

Dále přejedeme trajektem na ostrov Skye.

Odpoledne pak zamíříte k jednomu z nejkrásnějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Hrad patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny. 

Večer ubytování v hotelu v oblasti jezera Loch Ness.


4. den: Dopoledne se zastavíme  u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Kolem poledne návštěva palírny whisky Glen Ord  nedaleko Inverness.  Palírna Glen Ord produkuje 10- a 12-letou whisky. Někdy exkluzivně i 24letou whisky "Ord".

Krátká zastávka v městečku Inverness. Odtud pak zamíříme dále na sever Skotska. 

Odpoledne dorazíme k jednomu z nejkrásnějších zámků skotské Vysočiny - Dunrobin  Castle, prohlídka zámku i zahrad. Jedná se o nejrozsáhlejší šlechtické sídlo ve Skotsku, má celkem 189 pokojů.

V podvečer ubytování  v hotelu na severu Skotska.

5. den: Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye. Souostroví Orkneye je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Ráno přejezd do přístavu John Groats. Odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Následuje autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow - proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli - zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall - hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. Skara Brae - unikátně dochované město z doby bronzové. Cca před 5000 lety pohřbené pod nánosy písku a znovu objevené v polovině 19. století. Standing Stones Stenness - unikátní "stojící kameny", megalitická památka. Ring of Brodgar - kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. 

Nocleh v hotelu na severu Skotska.


6. den:  Dopoledne přejezd zpět do oblasti Skotské Vysočiny. 

Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle.  Zámek je sídlem vévodů z Athollu a patří k nejkrásnějším a největších zámkům skotské Vysočiny. Má celkem 32 komnat. V roce 1844 si ho oblíbila královna Victorie a udělila vévodům z Athollu zvláštní výsadu - právo držet si svou vlastní armádu.   

Pokračovat pak budete do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. 

V podvečer přijedete do Dunfermline. Zde můžete obdivovat především katedrálu a opatství založené již v 11. století. 

Večer ubytování v hotelu v oblasti Dunfermline.


7. den:
 Časně ráno odlet z Edinburghu (předběžně 06:00 - 09:20). Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava z Prahy do Edinburghu a zpět 
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25cm)
 • doprava autokarem po Skotsku
 • 6x nocleh
 • 5x snídaně 
 • 1x večeře
 • služby průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • zavazadlo k odbavení 
 • komplexní pojištění
 • vstupy do objektů


Fakultativní výlety:

- Orkneye 

- vstupenka na Military Tattoo

POZNÁMKY

Vstupné (orientačně): Edinburgský hrad - až 20 GBP, hrad Stirling - cca 15 GBP, Wallace Monument - 10 GBP, hrad St. Andrews + kostel a věž, hrad a muzeum 10 GB, Eilean Donan - 10 GBP, Urquhart Castle - 13 GBP, Loch Ness - muzeum a návštěvní centrum - 10 GBP, Orkneye / Skara Brae - 7,10 GBP, 5,80 GBP senioři.

Letenky:  Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.


CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II