Skotsko a ostrov Skye

údolí Glencoe

Skotsko a ostrov Skye

Vypravte se s námi na několikadenní objevování největšího a nejkrásnějšího ostrova Vnitřních Hebrid, souostroví přiléhajícího k západnímu pobřeží pevninského Skotska. Ochutnejte jeho drsnou a nezaměnitelnou chuť, stejnou, jako má slavná místní whisky Talisker, kterou si oblíbil už Robert Louis Stevenson. Budete moci obdivovat nádherná zelená údolí s křišťálovou vodou, dramatické skalní útvary, útesy tyčící se nad mořem, pohádková jezírka a vodopády, starodávné hrady hrdých skotských rodů, kamenné mosty a viadukty.
Termín Cena od
14.05. - 19.05.2025 Sleva až 3500 Kč 32980 Kč
12.08. - 17.08.2025 Sleva až 3500 Kč 34980 Kč
Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

POPIS ZÁJEZDU


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Přílet Edinburgh - Perth - Scone Palace 

V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu pokračování v cestě na Skotskou vysočinu do oblasti města Perth. Po cestě vyhlídka na Forth Bridge (Unesco). Prohlídka zámku Scone Palace, místě, kde byli korunování skotští králové. 


2.den: Pitlochry  Blair - Eilean Donan - Skye - Portree

Dopoledne zastávka v Pitlochry. Dále prohlídka zámku Blair Castle. Zámek je sídlem vévodů z Athollu a patří k nejkrásnějším a největších zámkům skotské Vysočiny. Má celkem 32 komnat. V roce 1844 si ho oblíbila královna Victorie a udělila vévodům z Athollu zvláštní výsadu - právo držet si svou vlastní armádu Odpoledne prohlídka hradu Eilean Donan Castle, jednoho z nejkrásnějších hradů Skotské vysočiny. Přejezd na ostrov Skye po moderním mostě Skye Bridge. V podvečer příjezd do města Portree, centrum ostrova. 


3.den: Old Man of Storr - Kilt Rock - Dunvegan Castle

Dopoledne turistická vycházka ke skalní jehle Old Man of Storr (lehká turistická vycházka cca 30 minut) a k vyhlídce a vodopádu Kilt Rock. Odpoledne návštěva hradu a zahrad Dunvegan Castle. Možnost pozorování tuleňů. V podvečer návrat do Portree. 


4.den: Arisaig - Fort William - Glenfinan - Dumfermline

Přejezd do přístavního městečka Armadale a odjezd trajektem z ostrova Skye zpět na "pevninskou" část Skotska do Mallaigu. Zastávka v městečku Arisaig. bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii. Dále zastávka u Glenfinanského viaduktu, který možná znáte z filmů o Harry Potterovi. U městečka Fort Wiliam si prohlédnete soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu, tzv. . Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Pokračovat budete úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor. V podvečer návštěva města Dumfermline a prohlídka místní katedrály a opatství z 11. století. 


5.den: odlet EDI - Praha

V průběhu dne odlet z Edinburghu zpět do Prahy.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25cm)   
 • 4x nocleh v hotelu
 • 4x snídaně
 • doprava mikrobusem 
 • trajekt Armadale - Mallaig
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY
Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II