Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 758

Warning: Division by zero in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 992

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 825

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 854

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805
To nejlepší ze Skotska 2024

To nejlepší ze Skotska 2024

Edinburgh

To nejlepší ze Skotska 2024

V rámci našeho krátkého leteckého zájezdu poznáte ta nejzajímavější a nejproslulejší místa Skotska. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu. Ale dostanete se i na další zajímavá místa -  projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře a samozřejmě nemůžete neochutnat proslulou skotskou whisky.
Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

POPIS ZÁJEZDU

Nabídka fakultativních výletů:

St. Andrews

Odjezd z Edinburghu v 9. hodin ráno. Nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges . Dále zamíříte do hrabství Fife. Zastavíte v malebné rybářské vesničce Anstruther. St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa.  Návrat do Edinburghu kolem 18. hodiny.

(zájezd s českým průvodcem)

Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness

Odjezd z Edinburghu v 08:00.  Pojedete kolem hradu Stirling a dále přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor až dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál. Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Na břehu jezera si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Dojedete až do města Inverness, odkud se pak budete vracet zpět. Návrat do Edinburghu kolem 20. hodiny večerní.

(zájezd s českým průvodcem)

Rosslyn Chapel a palírna whisky

Odjezd z Edinburghu v 08:30. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli , kterou proslavil především film DaVinciho kod a palírnu whisky  Glengoyne Distillery.  Zastavíte se rovněž v opatsví Melrose. Návrat kolem 17. hodiny.

(zájezd s anglickým průvodcem)

Cena výletů zahrnuje dopravu a průvodce (anglický nebo český). Vstupy do objektů nejsou zahrnuty v ceně výletu.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do EdinburghuProhlídka Edinburghu.
V ranních hodinách sraz na letišti v Praze a odlet do Edinburghu (předběžně 06:10 - 07:35).

Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. Královskou mílí, která vede historickým centrem Edinburghu.  Projdete se i po Princess Street - proslulé nákupní ulici v centru Edinburghu.

Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia.

V průběhu dne ubytování v hotelu v Edinburghu.


2.- 3. den: Edinburgh a výlety

V tyto dny se můžete vybrat některý z fakultativních výletů.

Na výběr máte z těchto možností:

 • St. Andrews - meka všech golfistů a historické město.
 • Kaple Rosslyn a palírna whisky - navštívíte proslulou kapli, palírnu whisky a starobylý klášter.  
 • Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness - proslulé skotské jezero


4. den: Edinburgh

Pokračování prohlídky Edinburghu. Dopoledne se vydáte na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Vydat se můžete i na Calton Hill nebo do botanické zahrady.

V odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (předběžně 17:05 - 20:20). 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25cm)   
 • 3x nocleh v hotelu v Edinburghu
 • transfer z letiště do hotelu a zpět v Edinbughu
 • doprava mikrobusem při fakultativních výletech mimo Edinburgh
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní doprava v Edinburghu
 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí cca 3,5 GBP.


Ceny vstupů:  

Edinburgský hrad - 19,50 GBP

Holyrood Palace - 18 GBP

Hrad St. Andrews - 9 GBP

Urquhart Castle - 13 GBP

Hrad Stirling - 18 GBP

Distilérka Glengoyne - 20 GBP


 


Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II