Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 758

Warning: Division by zero in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 992

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 825

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 854

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805
Za krásami staré Anglie

Za krásami staré Anglie

Warwick

Za krásami staré Anglie

Tento zájezd vás zavede do míst, která jsou spojena s historickou tradicí Spojeného království. Poslechnete si příběhy oxfordské univerzity, o kterých se nepíše. Nahlédnete pod pokličku dávných dob na hradě Warwick a vyrazíte i do rodiště Williama Shakespeara.
Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy do Birminghamu ve večerních hodinách. Po příletu transfer do hotelu v Birminghamu (s využitím veřejné dopravy). 

2.den: Celodenní výlet do Stratfordu nad Avonou a na hrad Warwick. 

Stratford upon Avon je považován za jedno z nejmalebnějších měst světa. Proslavil jej především William Shakespeare, který se zde narodil. V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben a navštívíte i Shakespearův rodný dům s krásnou zahradou. 

Warwick Castle - středověký hrad jehož současná podoba pochází převážně ze 14. století. Hrad založil Vilém Dobyvatel a je označován za jeden z nejhezčích hradů Anglie. 

3.den: Celodenní výlet do Oxfordu. V tomto univerzitním městě najdete celkem 36 kolejí, které byly založeny v 13. až 16 století. Tou nejslavnější je kolej Christ Church, kterou známe rovněž z filmů Harryho Pottera. V jídelně této koleje obědval již král Karel I. Projdete se historickým centrem města - ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera a divadla Sheldonian Theatre, Později odpoledne návrat do Birminghamu.

4.den: Prohlídka zajímavostí Birminghamu a volno s možností výhodných nákupů. Jedinečnou atrakcí Birminghamu je největší vnitrozemské akvárium na území Velké Británie National Sea Life Center. Jednou z dominant města je nákupní centrum Bull Ring. To je u nás známé především díky obchodnímu domu Selfridges, jehož podobu navrhoval český architekt Jan Kaplický. Muzeum vědy v Birminghamu zahrnuje velké množství vědeckých exponátů, z nichž mnohé jsou praktické a interaktivní. Mezi nejvýznamnější patří sbírka parních strojů, od lokomotiv až po traktory, stejně jako průmyslové stroje. Součástí expozice je i stíhačka Spitfire, která se vyráběla právě v Birminghamu. 

Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenka Praha - Birmingham a zpět
 • malé palubní zavazadlo
 • doprava autokarem či vlakem po Anglii (s využitím veřejné dopravy)
 • 3x nocleh v hotelu
 • 3x snídaně
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 
 • vstupné
 • zavazadlo k odbavení
 • místní dopravu
 • místní poplatek v hotelu (platí se na recepci při ubytování)

POZNÁMKY

Další informace o poznávacích zájezdech ve Velké Británii naleznete na stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz.

FOTOGALERIE

Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II