Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 758

Warning: Division by zero in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 992

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 825

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 854

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805
Za tajemstvím Londýna

Za tajemstvím Londýna

Londýn, parlament a Big Ben

Za tajemstvím Londýna

Letecký zájezd do Londýna vás zavede na řadu míst, která jsou v Londýně spojena s filmovými hity (Harry Potter, Notting Hill) či proslulými britskými hudebními skupinami (The Beatles). Ale samozřejmě nebude chybět ani řada dalších zajímavých míst Londýna, těch klasických i těch, která nejsou běžně v nabídce cestovních kanceláří. Nechte se překvapit!


Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V ranních hodinách (7:10) odlet z Prahy do Londýna. Po příletu (8:00) přejezd z letiště do centra Londýna veřejnou dopravou. Odpoledne ubytování v hotelu a dále návštěva proslulého Notting Hillu. Projdete se trhem, který znáte ze stejnojmenného filmu s Julií Roberts a Hugh Grantem 

V podvečer se pak můžete projít po proslulé Abbey Road.   V místním studiu nahrávali nejen Beatles, ale také Miky ŽbirkaVečer pak můžete zamířit do některého z typických anglických pubů.


2. den:  Dopoledne na vás čeká prohlídka tradičních míst historického centra Londýna:  Královská čtvrť Westminster - Westminster Abbey, Houses of Parliament s hodinovou věží a slavným Big Benem. Zhlédnout můžete slavnostní střídání králov­ských stráží na Whitehall, či u Buckinghamského paláce. Dále zavítáte na Trafalgar Square, s možností návštěvy Národní galerie, a na náměstí Picadilly Circus. Prozkoumat můžete i přilehlou čínskou čtvrť, či zavítat po stopách Elizy Doolittle na Covent garden 

Odpoledne si pak můžete odpočinout v královském parku Hyde Park a Kensingtonských zahradách, kde se můžete podívat, jak žijí členové královské rodiny, a prohlédnout si Kensingtonský palác, sídlo Williama a Kate. Zbytek dne pak věnujete návštěvě jednoho z muzeí ve čtvrti South Kensington - na výběr máte ze tří možností - Přírodovědecké muzeum, Vědecké muzeum či muzeum Victoria and Albert. 

Během prohlídky centra Londýna, která je plánována pěšky i místní dopravou, vyzkoušíte nejen londýnské metro, ale také i populární londýnské doubledeckery.


3. den:  Ráno se vydáte k pevnosti Tower, která skrývá mnohá tajemství, prohlédnout si můžete například korunovační klenoty, které budou v letošním roce využity ke korunovaci nového britského krále. Projdete se po nejznámějším londýnském mostě Tower Bridge. A prohlédnout si můžete i Shakespearovo divadlo Globe, katedrálu svatého Pavla či galerii Tate modern. V případě zájmu se vydáte i k Londýnskému oko, kde v blízkosti můžete navštívit i akvárium.  

Odpoledne se pak vydáte na proslulý Camden Market. Camden Town je neuvěřitelné rozsáhlé tržiště v severní části Londýna, kde najdete, na co si jen vzpomenete, a kde si můžete dát dobrý pozdní oběd. V Camdenu je velmi rušno, potkávají se tady jak místní Londýňané, tak turisté.
 

4. den: Dopoledne se vydáte k  návštěvě dalších zajímavých míst a muzeí (v doprovodu průvodce či samostatně). Navštívit můžete muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, případně  rozsáhlé Britské muzeum. Nebo si na Baker Street zajdete na návštěvu k Sherlocku Holmesovi (zda bude doma nemůžeme garantovat).  Projdete se rovněž pro proslulé Oxford Street a nevynecháte ani pověstné Soho a Čínskou čtvrť. V některé z místních restaurací si můžete na závěr dát i proslulé fish and chips.

V podvečer odjezd na letiště a odlet  zpět do Prahy (19:00).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava z Prahy do Londýna a zpět (včetně palubního zavazadla)
 • 3x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x snídaně
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • místní transfery
 • zavazadlo k odbavení
 • vstupy do objektů a památek

POZNÁMKY

Vstupné do památek a objektů (dospělá vstupenka):


Westminster Abbey 27 GBP
Houses of Parliament s věží Big Ben 19,5 GBP
Londýnské oko 31 GBP
Londýnské akvárium 30 GBP
Muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s 36 GBP
Britské muzeum zdarma
Přírodovědecké, Vědecké muzeum                        zdarma
Muzeum Sherlocka Holmese 16 GBP
pevnost Tower                                                        29,9 GBP

Do památek obvykle bývají poskytované slevy pro děti, studenty, či seniory. 


FOTOGALERIE

Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II