Za tajemstvím skotské Vysočiny 02.06. - 06.06.2022

Blair Castle

Za tajemstvím skotské Vysočiny 02.06. - 06.06.2022

Tento zájezd vás zavede na nejzajímavější místa ve Skotsku. Na vlastní oči budete moci spatřit nejzáhadnější skotské jezero i poznat tajemství výroby skotské whisky. Projdete se ve stopách skotských i anglických králů a královen.  SLUŽBY Kapacita Cena
Cena za osobu Obsazeno 24990 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
Zavazadlo k odbavení do 15 Kg Obsazeno 2100 Kč
Komplexní pojištění Obsazeno 300 Kč
Jednolůžkový pokoj Obsazeno 5990 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno sraz s průvodcem na letišti v Praze (cca v 07:30). Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách (09:00). Přílet do  Edinburghu kolem poledne (11:15). Odpoledne je věnováno prohlídce Edinburghu - projdete se Královskou mílí, navštívíte edinburský hrad  i Holyrood Palace - sídlo královny. V podvečer přejezd na ubytování v hotelu v okolí Edinburghu.
2. den:  Dopoledne zastávka v Dumferline - historickém skotském městě (katedrála, královský palác). Dále se vydáte do Stirlingu na prohlídku jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátké návštěvě památníku Williama Wallace - kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli? Poté zamíříte do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis. Na závěr dne se zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska.Večer ubytování v oblasti Fort William / Loch Ness.

3. den: Ráno přejedete k jezeru Loch Ness, kde  se zastavíte  u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Pokračovat budete návštěvou palírny Glen Ord. Odtud pak zamíříte dále do města Inverness. V podvečer ubytování v hotelu na Skotské vysočině.
4. den:  V průběhu dne průjezd centrální částí Skotské Vysočiny. Postupně navštívíte nebo se zastavíte  u těchto objektů a památek:  Blair Castle, hrad vévody z Athollu. Pitlochry, prohlédnete si  vodní elektrárnu, kde budeme pozorovat systém, kterým lososi "táhnou" do přehrady.  Perth - Scone Palace, místo korunovace skotských králů. Nakonec dorazíte do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska Nocleh v oblasti Skotské Vysočiny.

5. den:  Dopoledne se přes Forth Bridge vrátíte do oblasti Edinburghu a na letiště. Odlet z Edinburghu zpět do Prahy v odpoledních hodinách. 


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava z Prahy do Edinburghu a zpět
 • příruční zavazadlo (40x20x25 cm)
 • doprava minibusem po Skotsku
 • 4x nocleh
 • 4x snídaně
 • služby průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • zavazadlo k odbavení 
 • komplexní pojištění
 • vstupy do objektů
POZNÁMKY

Vstupné (orientačně): Edinburgský hrad - 17,5 GBP, hrad Stirling - 16 GBP, Wallace Monument - 10,75 GBP, hrad St. Andrews + kostel a věž, hrad a muzeum - 9 GBP, Urquhard Castle - 9,6 GBP, Loch Ness - 8,45 GBP, Blair Castle - 15 GBP (pouze zahrady - 7,7 GBP), Eilean Donan Castle - 10 GBP, Palace of Holyroodhouse - 16,5 GBP, palírna whiskey - 15 GBP, Rosslyn Chapel - 9 GBP, Scone Palace (zahrady) 5 GBP.


Letenky: leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu zajištuje nízkonákladový dopravce. Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.


CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II