Glasgow

Glasgow, Univerzita

Glasgow

Glasgow - třetí největší město Británie leží asi 60 kilometrů západně od Edinburghu. Glasgow je znám jako největší přístav Skotska, jenž má velké loděnice, v nichž se vyráběly největší lodě v Británii.

V roce 561 zde bylo založeno biskupství. V roce 1451 zde byla založena druhá skotská univerzita. V roce 1611 byl vyhlášen královskou pevností. A tak je ve městě mnoho historických památek. Jmenujme katedrálu (Catedral of St. Mungo), považovanou za nejkrásnější gotickou katedrálu ve Skotsku. Středem města je náměstí sv. Jiřího (George Square) se sochami dvanácti významných osobností, které se zapsaly do dějin Skotska (Walter Scott, Robert Burns, královna Viktorie aj.). Už při výstupu z vlaku vás nadchne historický interiér výpravní budovy. Při procházce městem budete spíše vnímat význam samotného názvu města, než vzhled budov a množství pamětihodností. Většina budov ve městě má tzv. Viktoriánský charakter.

Zajímavosti v okolí: Antoniův val (Antonie Wall) - římská pevnostní stavba, táhnoucí se od zálivu Firth of Forth k Firth of Clyde, bývá nazývána Grim's Dyke. Byla postavena za římského období jako obrana před kmeny ze severu. Měla délku 63,5 km a je tvořena mohutnými kamennými bloky, na něž byla navršena zemina a jíl. Val měl šířku 4,3 metrů a výšku 3 metry. Pro zvýšení bezpečnosti zde bylo 19 pevností a příkop.

 

V posledních letech se Glasgow stává vyhledávaným cílem i pro svůj nevázaný noční život především o víkendech.


FOTOGALERIE

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
  • tel.: (+ 420) 312522702
  • mob.: (+ 420) 604255018
  • e-mail: info@slantour.cz
  • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
  • Rozloha: 78,772 km2
  • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
  • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
  • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
  • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
  • Hlava Státu: Queen Elizabeth II