Skotská pohlednice 28.07. - 01.08.2023

Blair, castle

Skotská pohlednice 28.07. - 01.08.2023

Na nejznámější a nejatraktivnější místa Skotska vás zavede tento náš letecký zájezd. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu, projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře, projdete se po nejstarším golfovém hřišti na světě  a samozřejmě nemůžete neochutnat proslulou skotskou whisky.
SLUŽBY Kapacita Cena
Cena zájezdu Obsazeno 24990 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
snídaně (4x) Obsazeno 960 Kč
příplatek: 1-lůžkový pokoj Obsazeno 5990 Kč
Balíček vstupenek Obsazeno 2620 Kč
další palubní zavazadlo (10 kg) Obsazeno 990 Kč
zavazadlo k odbavení (20 kg) Obsazeno 1790 Kč
komplexní pojištění Obsazeno 450 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu.  Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness
Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu (09:30 - 10:55).  

Po příletu se vydáte napříč skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness. Pojedete přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor, dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Ubytování v hotelu.


2. den:  Napříč Skotskou Vysočinou  

Ráno si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Pokračovat  budete do města Inverness.  Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. A také v městečku Pitlochry, kde můžete shlédnout vodní soustavu, která umožňuje tah lososů proti proudu řeky v místní přehradě a vodní elektrárně. 

Večer ubytování v hotelu v oblasti skotské Vysočiny. 


3. den: St. Andrews

Dopoledne vyrazíte do Perthu, kde se zastavíte u Scone Palace - místě, kde byli korunování skotští králové.

Odpoledne dorazíte do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. 

Večer ubytování v hotelu v Dunfermline. Při večerní procházce zde můžete obdivovat především opatství založené již v 11. století.

4. den:  Edinburgh

V ranních hodinách nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges.

Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí

Vydáte se i na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia.

V podvečer ubytování v hotelu poblíž letiště  Edinburgh.

5. den:  Odlet ze Skotska 

Dopoledne se můžete vydat ještě na krátkou procházku Edinburghem a vyrazit např. na Calton Hill, který nabízí krásnou vyhlídku na toto město.   Kolem poledne pak přejedete na letiště v Edinburghu. Odlet zpět do Prahy v odpoledních hodinách (13:30 - 16:45).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadlo  (40x25x20 cm)
 • 4x nocleh v hotelu 
 • doprava mikrobusem po Skotsku
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní dopravu v Edinburghu
 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí 3,5 GBP.


Balíček vstupnek zahrnuje vstupenky a časovou rezervaci do těchto objektů: 

Edinburgský hrad, Holyrood Palace (Edinburgh), Urquhard Castle (Loch ness), Blair Castle, Scone Palace.


Další případné vstupy: 

Hrad St. Andrews - 9 GBP
 


FOTOGALERIE

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II