Orkney

Orkney, Ring of Brodgar

Orkney

Souostroví Orkney leží severně od centrálního Skotska, na rozmezí Severního moře a Atlantiku. Souostroví Orkneje je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Na své si však přijdou i milovníci mořské fauny.

Doprava na Orkney není právě jednoduchá ani levná. V zásadě můžete využít některý z trajektů, který na Orkney odjíždí ze severních skotských přístavů. Nebo využijete leteckou dopravu, nejlépe z Edinburghu.
Hlavním městem Orknejí je městečko Kirkwall. Dominantou města je katedrála St.Magnus z 12. století.  Opravdu stojí za návštěvu.

Místa, která nemůžete vynechat při návštěvě Orkneyí: 
Skara Brae - více než 5000 let stará neolitická vesnice.
Meashowe - hrobka s řadou unikátních astronomických úkazů
Standing Stones - obří kamenné desky se záhadnou  rituální minulostí
Ring of Brodgar  - mystická megalitická stavba

Většina těchto míst je na seznamu památek UNESCO! 

 

FOTOGALERIE

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
  • tel.: (+ 420) 312522702
  • mob.: (+ 420) 604255018
  • e-mail: info@slantour.cz
  • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
  • Rozloha: 78,772 km2
  • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
  • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
  • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
  • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
  • Hlava Státu: Queen Elizabeth II