Skotská pohlednice 10.07. - 15.07.2024

Blair, castle

Skotská pohlednice 10.07. - 15.07.2024

Na nejznámější a nejatraktivnější místa Skotska vás zavede tento náš letecký zájezd. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu, projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře, projdete se po nejstarším golfovém hřišti na světě  a samozřejmě nemůžete neochutnat proslulou skotskou whisky.
SLUŽBY Kapacita Cena
Cena zájezdu Volno 28990 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 7490 Kč
snídaně (5x) Volno 1500 Kč
další palubní zavazadlo (10 kg) Volno 1600 Kč
zavazadlo k odbavení (20 kg) Volno 2300 Kč
Balíček vstupenek Volno 4550 Kč
Balíček vstupenek - osoby starší 65 let Volno 3900 Kč
Balíček vstupenek - dítě do 15 let Volno 2900 Kč
komplexní pojištění Volno 480 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: letiště  Edinburghu - Stirling.
Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu (předběžně 09:40 - 11:00).  

Po příletu se vydáte  do Stirlingu na prohlídku jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátké návštěvě památníku Williama Wallace - kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli? Ubytování v hotelu.


2. den: Údolí Glencoe - jezero Loch Ness 

Pokračovat budete napříč skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness. Pojedete přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor, dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál. Dojedete do Fort Wiliam, kde se zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska.  

Návštěva palírny whisky "Ben Nevis" ve Fort William.

Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Zde  si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Pokračovat  budete do města Inverness. Ubytování v hotelu.


3. den: Napříč Skotskou Vysočinou  

 Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. A také v městečku Pitlochry, kde můžete shlédnout vodní soustavu, která umožňuje tah lososů proti proudu řeky v místní přehradě a vodní elektrárně. Odpoledne dorazíte do Perthu, kde se zastavíte u Scone Palace - místě, kde byli korunování skotští králové.

Večer ubytování v hotelu na skotské Vysočině v oblasti Perthu. 


4. den: Glamis - St. Andrews - Dunfermline

Ráno se vydáte k dalšímu ze skotských monumentů - na Glamis Castle, královský hrad který patří mezi nejkrásnější objekty na skotské Vysočině.  Pokračovat pak budete  do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. Později odpoledne přijedete do Dunfermline. Zde můžete obdivovat především katedrálu a opatství založené již v 11. století. Ubytování v hotelu.


5. den:  Edinburgh

V ranních hodinách nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges.

Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí

Vydáte se i na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia. Vydat se můžete i na krátkou procházku na Calton Hill, který nabízí krásnou vyhlídku na toto město

V podvečer ubytování v hotelu poblíž letiště  Edinburgh.


6. den: Odlet ze Skotska 

V ranních hodinách odjezd na letiště v Edinburghu. Odlet zpět do Prahy v dopoledních hodinách (předběžně 08:05 - 11:20). Přílet do Prahy kolem poledne.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadlo (40x25x20 cm)
 • 5x nocleh v hotelu 
 • doprava mikrobusem po Skotsku
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní dopravu v Edinburghu
 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení

POZNÁMKY

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí cca 5,5 GBP. Jednorázová jízdenka vyjde na cca 2 GBP.


Balíček vstupenek zahrnuje vstupenky a časovou rezervaci do těchto objektů:

1) Edinburgh Castle

2) Holyrood Palace

3) Stirling Castle

4) Urquhart Castle

5) Palírna whisky

6) Blair Castle, palác a zahrady

7) Scone Palace, palác a zahrady

8) Glamis Castle, palác a zahrady


Upozorňujeme, že se jedná o vstupy, kde je potřeba rezervace předem, jelikož by se mohlo stát, že na místě se do objektů již nedostanete kvůli frontě, či vyprodání vstupenek.


Další případné vstupy: 

Hrad St. Andrews - cca 9 GBP
 


CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II