Skotsko - speciál 04.06. - 08.06.2024

Culzean Castle

Skotsko - speciál 04.06. - 08.06.2024

Tento zájezd by se také mohl nazývat "Skotsko pro pokročilé". Je určen spíše těm, kteří ve Skotsku již byli a měli možnost navštívit největší skotské turistické hity - jezero Loch Ness, hrad Stirling apod. A nyní se chtějí seznámit i s dalšími památkami, místy a zajímavostmi, kam trasy turistických zájezdů již tak často nesměřují.    
SLUŽBY Kapacita Cena
Cena zájezdu Obsazeno 24900 Kč
PŘÍPLATKY Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Obsazeno 7990 Kč
palubní zavazadlo (10 kg) Obsazeno 1100 Kč
zavazadlo k odbavení (10 kg) Obsazeno 890 Kč
zavazadlo k odbavení (20 kg) Obsazeno 1590 Kč
komplexní pojištění Obsazeno 480 Kč

POPIS ZÁJEZDU


PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu (09:40 - 11:00). 

Po příletu přejezd na západní pobřeží Skotska. 

Culzean Castle

Culzean Castle stojí na pobřežní skále nad Severním mořem, jižně od skotského města Ayr, v oblasti Jižního Ayrshiru. Společně s dalšími osmi budovami je součástí rozlehlého parku Culzean Country Park. Culzean Castle patří mezi nejoblíbenější památky Skotska. Jde o rodové sídlo, které se nachází na vrcholu útesu nad Clydeským zálivem. Zámek byl postaven v 18. století geniálním architektem Robertem Adamem. Na své si zde přijdou milovníci architektury a historie, ale i nadšenci do přírody a turistiky, jelikož panství obklopují krásné zahrady, lesy, útesy s jeskyněmi i pláže.

Večer ubytování v hotelu PARK**** v Kilmarnocku.


2. den:

Katedrála v Dunblane

Dunblane je skotské městečko ležící asi 10 km severně od Stirlingu, ve kterém se nachází překrásná románsko-gotická katedrála. 

Návštěva Glenturret distillery

Nejstarší skotská palírna whisky. Založena roku 1763. Leží nedaleko města Perth.

Glamis Castle

Hrad, na kterém se odehrává děj Shakespearova románu Macbeth. O hradu Glamis se rovněž říká, že patří k nejstrašidelnějším v Evropě.

Nocleh na Skotské Vysočině.


3. den: 

Zámek Balmoral

Panství Balmoral leží v části Skotska nazývané Royal Deeside, pojmenované podle řeky Dee, která zde protéká. V roce 1852 bylo zakoupeno královnou Viktorií a princem Albertem, kterým učarovala místní scenérie. Celé panství se rozkládá zhruba na dvaceti tisících hektarech pozemků zahrnujících pole, lesy i vysoké hory. Daří se zde divoké zvěři, jen jelenů tu běhá víc jak třicet tisíc. Řeka Dee je vyhlášená mezi rybáři, kteří v ní chytají lososy. O hladký chod celého panství Balmoral se starají desítky zaměstnanců. Zde také zemřela v roce 2022 královna Alžběta II.


Hrad Dunnottar 

Legendy praví, že v době založení hradu obývala toto místo "Zelená paní". Díky jejím údajným zjevením se, je hrad řazen k jednomu z nejstrašidelnějších ve Skotsku. 

Dále zastávka v malebném přístavním městečku Stonehaven.

Nocleh v Aberdeenu v hotelu Holiday Inn***.


4. den: 

Přejezd z Aberdeenu do oblasti Edinburghu. 

Po cestě zastávka v Dunfermline. Zde můžete obdivovat především katedrálu a opatství založené již v 11. století. 

Dále odpoledne přejezd do Melrose Abbey

Monumentální zřícenina opatství Melrose Abbey patří k nejkrásnějším zříceninám katedrály v Evropě. Stavba opatství byla započata na přání krále Davida I. v roce 1136 cisterciáckými mnichy, ale zbývající ruiny kostela jsou ze století patnáctého.

Ubytování v oblasti Melrose.


5.den: 

Dopoledne Edinburgh. Navštívit můžete historické centrum, nebo vyrazit na nákupy.

V odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (16:10 - 19:25).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25cm)   
 • 4x nocleh v hotelu 3*/4*
 • 4x snídaně
 • doprava mikrobusem ve Skotsku
 • služby technického průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní doprava v Edinburghu
 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

Ceny vstupů:  

Ceny vstupného ve Skotsku jsou variabilní. V některých případech je poskytována nižší cena pro seniory (zpravidla nad 65 let) nebo je cenově odlišen vstup pouze do areálu a parku a do vnitřních prostor hradu či paláce.

Většina vstupů se tak pohybuje v relaci od 10 GBP do 20 GBP.

 


CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II