Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 758

Warning: Division by zero in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 992

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 825

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 854

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/skotsko.org/www/skotsko.org/lib/view/View.php on line 805
To nejlepší ze Skotska 2

To nejlepší ze Skotska 2

Edinburgh

To nejlepší ze Skotska 2

V rámci našeho krátkého leteckého zájezdu poznáte ta nejzajímavější a nejproslulejší místa Skotska. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu, projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře a projdete se i po nejstarším golfovém hřiště. 
Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness 

V ranních hodinách odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu se vydáte napříč skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness. Pojedete přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor, dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál. Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness, kde si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Ubytování v hotelu. 


 2. den: Napříč skotskou Vysočinou do St. Andrews 

Po snídani krátká zastávka v Inverness. Dále následuje přejezd skotskou Vysočinou. Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. Dále krátká zastávka v městečku Falkland. Odpoledne pak dorazíte do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. 

Večer ubytování v hotelu v oblasti Rosyth. 


3. den: Edinburgh 

V ranních hodinách nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges. A dále přejedete do Edinburghu. Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí. 

Ubytování v hotelu poblíž letiště Edinburgh. 


4. den: Edinburgh 

Dopoledne se můžete vydat na další procházku Edinburghem. Vyrazíte na Calton Hill, který nabízí krásnou vyhlídku na toto město. Vydáte se i na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia. 


5. den: Odlet ze Skotska 

 Časně ráno odjezd na letiště. Odlet zpět do Prahy v ranních hodinách. Přílet do Prahy dopoledne.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
 • malé palubní zavazadla  (40x20x25cm, max 8 kg)
 • 4x nocleh v hotelu 
 • 3x snídani
 • transfer z hotelu na letiště
 • doprava mikrobusem 1. a 2. den zájezdu
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní dopravu v Edinburghu
 • komplexní pojištění  
 • vstupy do objektů
 • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

2-denní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí 18 GBP.


Ceny vstupů:  

Edinburgský hrad - 17,5 GBP

Holyrood Palace - 15 GBP

Hrad St. Andrews - 9 GBP

Urquhard Castle - 12 GBPFOTOGALERIE

Pro objednávku prosím zvolte termín zájezdu

CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých cestovních kanceláří - byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa. Dlouhodobě se také zaměřujeme na poznávací zájezdy do netradičních destinací především v Asii a Jižní Americe.
Již od svého vzniku se také zaměřujeme na klasické pobytové zájezdy - katalog Dovolená u moře obsahuje pobyty a zájezdy do Chorvatska, Francie, Itálie a Španělska.
Od roku 1995, kdy se speciálně věnujeme zájezdům za sportem, využilo služeb CK SLAN tour více než 20.000 sportovních fanoušků, převážně z České republiky, ale také ze Slovenska, Švédska, Itálie, Německa, Maďarska, Polska i dalších zemí.
KONTAKTY CK SLAN TOUR:
 • tel.: (+ 420) 312522702
 • mob.: (+ 420) 604255018
 • e-mail: info@slantour.cz
 • web: www.slantour.cz

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Skotsko nabízí řadu zajímavostí, ať již středověké hrady a katedrály, megalitické památky, krásné přírodní scenérie, nebo skvělou Whisky.
Mezi nejzajímavější místa, které byste rozhodně při svých návštěvách neměli vynechat patří hlavní město Edinbourgh, nejkrásnější údolí ve Skotsku Glencoe, souostroví Orkneje, jezera Loch Ness či Loch Lomond, kaple Rosslyn či zámky Iveraray Castle a Glamis Castle.
SKOTSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 78,772 km2
 • Počet obyvatel: 5,2 miliónu
 • Hlavní město: Edinburgh (420,000 obyvatel)
 • Národnosti: Keltové, Anglo-Sasové
 • Jazyk: Angličtina(úřední), Keltština
 • Hlava Státu: Queen Elizabeth II